Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA Veste uriaşă primită de Dinamo înaintea finalei cu UTA
OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract OFICIAL | La 35 de ani, Valerică Găman a semnat un nou contract
Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin” Robert Niţă, primele reacţii după ce a fost atacat de conducerea Rapidului: „Este părerea mea, mi-o susţin”
Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti Încep negocierile pentru noul antrenor al Rapidului! Zile decisive pentru viitorul clubului din Giuleşti
Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României Delegare controversată pentru derby-ul FCSB - CFR Cluj, în urma căruia „roş-albaştri” vor primi titlul de campioni ai României
Lovitură dură încasată de Rapid chiar înaintea partidei cu Sepsi! Decizia luată de galerie Lovitură dură încasată de Rapid chiar înaintea partidei cu Sepsi! Decizia luată de galerie

Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Echipa engleză Aston Villa a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia londoneză Chelsea.

• Sheffield United este prima echipă care retogradează din Premier League în acest sezon.

Premier League: Gazdele au deschis scorul încă din minutul 4, după autogolul lui Marc Cucurella, iar replica oaspeţilor a venit în minutul 16, atunci când Nicolas Jackson a înscris, însă golul a fost anulat după consultarea VAR. Morgan Rogers a majorat scorul în minutul 42 şi Aston Villa a intrat cu avantaj de două goluri la pauză. Londonezii şi-au revenit în partea secundă. Noni Madueke a redus din diferenţă, în minutul 62, pentru ca oaspeţii să egaleze în minutul 81, prin Conor Gallagher. Robin Olsen a înscris în propria poartă, în minutul 90+5, dar golul a fost anulat de VAR, din cauza unui fault comis de Badiashile.

S-a încheiat 2-2 şi Aston Villa e pe locul 4, cu 67 de puncte, în timp ce Chelsea se află pe locul 9, cu 48 de puncte. Totodată, meciurile de azi au confirmat şi numele primei echipe  retrogradate din Premier League în acest sezon: Sheffield United a pierdut cu 1-5 în deplasarea de la Newcastle şi va juca la anul în Championship. Sheffield este pe ultimul loc al clasamentului, 20, şi a adunat până acum doar 16 puncte.