Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davies deschide scorul VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davies deschide scorul
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO ǀ Inter a călcat-o în picioare pe AC Milan în ”Derby della Madonnina”!

Inter Publicat pe 16 sep 2023

Echipa italiană Inter Milano a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 5-1, formaţia AC Milan, în etapa a patra din Serie A, şi este pe primul loc în clasament cu număr maxim de puncte.

Inter Milano a controlat în întregime partida de pe stadionul Giuseppe Meazza şi a învins pe AC Milan în ”Derby della Madonnina”, după o întâlnire din care mai mult de jumătate s-a disputat pe o ploaie torenţială.

Mkhitaryan a deschis scorul în minutul 5, apoi Marcus Thuram a majorat scorul la 2-0 în minutul 38. Milanul a părut că poate reintra în meci după golul marcat de Rafael Leao în minutul 57, însă Mkhitaryan a reuşit „dubla” în minutul 69 şi a readus Interul la un avantaj de două goluri. Hakan Calhanoglu a transformat un penalty în minutul 79, iar Frattesi a definitivat dezastrul milanez stabilind un scor final de 5-1 în favoarea lui Inter.

Este a cincea victorie consecutivă a interiştilor în ”Derby della Madonnina” şi pentru prima oară din 2010 când Inter câştigă la o diferenţă de patru goluri.

În clasament, Inter conduce cu 12 puncte, iar AC Milan are 9 puncte şi este pe locul 3.