Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” au condus jocul în prima repriză VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” au condus jocul în prima repriză
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO ǀ Ionuţ Radu nu a putut opri dubla de senzaţie a lui Kylian Mbappe, însă a contribuit la golul marcat de Auxerre

Ligue 1 Publicat pe 22 mai 2023

Auxerre a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei PSG, în etapa a 36-a din Ligue 1, într-o partidă transmisă în direct de către Prima Sport 2.

La Auxerre, parizienii au început devastator, marcând de două ori prin Mbappe în minutele 5 şi 7. Ionuţ Radu a închis apoi poarta gazdelor şi PSG nu a mai reuşit să marcheze. Radu s-a aflat la originea golului marcat de echipa sa, o degajare a portarului român a fost deviată cu capul de Nuno Da Costa pentru Lassine Sinayoko, iar acesta a înscris în minutul 51.

PSG are 84 de puncte şi se află pe primul loc în Ligue 1, iar Auxerre este pe locul 16, cu 34 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 36-a din Ligue 1:

• Ajaccio – Rennes 0-5; Troyes – Strasbourg 1-1; Reims – Angers 2-2; Brest – Clermont 2-1; Nice – Toulouse 0-0; Lorient – RC Lens 1-3; Auxerre – PSG 1-2.

Sursa foto: Profimedia