Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” au condus jocul în prima repriză VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Galacticii” au condus jocul în prima repriză
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Lazio se impune contra marii rivale şi urcă pe locul doi în Serie A

AS Roma Publicat pe 19 mar 2023

Lazio s-a impus contra rivalei locale, cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a XXVII-a din Serie A. Partida s-a putut vedea, în direct pe Prima Sport 3.

Zaccagini a fost lansat excelent de Anderson şi a marcat unicul gol, care duce formaţia lui Maurizio Sarri cel puţin provizoriu pe locul doi în campionat.

Partida s-a compliat tare pentru AS Roma încă din minutul 32, când Roger Ibanez a fost eliminat, după ce a văzut al doilea cartonaş galben.

Pe final de meci, au mai fost eliminaţi Marusic (Lazio) şi Cristante (AS Roma).

Ştefan Radu a fost rezervă neutilizată la Lazio.

Informaţii înainte de meci

Pe lângă orgoliul local, cele două echipe se vor duela pentru o miză extrem de importantă: un loc de Champions League din cele 4 pe care le are la dispoziţie Serie A. Lazio se află pe poziţia a 3-a cu 49 de puncte, în timp ce AS Roma este clasată cu două drepte mai jos, cu doar două puncte mai puţine.

În tur, AS Roma – Lazio s-a terminat cu victoria ”oaspeţilor”, scor 0-1. Echilibrul a caracterizat ultimele 10 confruntări directe din primul eşalon al Italiei. Lazio s-a impus de 4 ori, AS Roma de 3 ori, iar alte 3 partide s-au terminat la egalitate.