VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone
VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-3, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Gabi Iancu reuşeşte dubla VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-3, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Gabi Iancu reuşeşte dubla

VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami

Staruri din fotbal Publicat pe 28 apr 2024

Argentinianul Lionel Messi a marcat o nouă dublă, sâmbătă ,şi a ajutat-o pe Inter Miami să se impună cu 4-1 în faţa echipei New England Revolution, la Foxborough (Massachusetts, SUA).

După ce a marcat deja de două ori săptămâna trecută împotriva lui Nashville, Messi (36 de ani), cel mai bun marcator al ligii, are acum nouă goluri în şapte meciuri în acest sezon, iar Inter Miami rămâne liderul Conferinţei de Est.

Peste 65.000 de spectatori au fost prezenţi pentru a-l vedea pe cel care a câştigat de opt ori Balonul de Aur.

Messi a marcat mai întâi golul egalizator în minutul 32, înainte de a permite lui Miami să preia conducerea în minutul 68, la o pasă de la un alt fost jucător al Barcelonei, Sergio Busquets. Argentinianul a fost implicat şi la următoarele două goluri ale echipei sale.