VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Manchester City - Manchester United 3-1! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 3 mar 2024

Manchester City s-a impus, scor 3-1, în faţa lui Manchester United, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. După ce Rashford a deschis scorul, cu un şut senzaţional, Foden şi Haaland au adus trei puncte importante în a doua parte a meciului.

Manchester City - Manchester United 3-1 (Foden 56, 80, Haaland 90+1 / Rashford 8)

Echipele de start

• Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Ake - Rodri, Silva - Foden, De Bruyne, Doku - Haaland.
  • Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Evans, Lindelof - Mainoo, Casemiro, McTominay - Fernandes, Garnacho - Rashford.

Minutul 90+1: GOL MANCHESTER CITY! Haaland pune punctul pe i în derby.

Minutul 80: GOL MANCHESTER CITY! Foden face dubla, iar trupa lui Guardiola este aproape de cele trei puncte.

Minutul 56: GOL MANCHESTER CITY! Foden îi dă replica lui Rashford şi egalează!

Minutul 45! Ocazie Manchester City! Haaland ratează cu poarta goală din 2 metri!

Minutul 33: Ocazie Manchester City! Rodri îl întinde pe Onana, dar portarul camerunez reuşeşte să respingă.

Minutul 32: Ocazie Manchester City! Haaland trimite peste poartă dintr-o poziţie ideală.

Minutul 19: Ocazie Manchester City! Foden a fost la un pas să egaleze, dar Onana a avut o intervenţie extraordinară.

Minutul 8: GOL MANCHESTER UNITED! Rashford deschide scorul cu un şut senzaţional!

Minutul 1: A început partida!

Ca de fiecare dată în ultimii ani, Manchester City porneste ca favorită în derbyul cu United. După 26 de etape, trupa lui Guardiola se clasează pe locul 2 în Premier League, cu 59 de puncte, în vreme ce echipa lui ten Hag este abia pe poziţia a şasea, cu 44 de puncte.

În tur, City s-a impus cu scorul de 3-0, iar United a reuşit o singură victorie, în ultimele 6 meciuri directe.