VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO ǀ RB Leipzig şi Bayern Munchen au încheiat le egalitate, 1-1, în derby-ul rundei a 16-a din Bundesliga

Bayern Munchen Publicat pe 21 ian 2023

Echipa germană Bayern Munchen a terminat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia RB Leipzig, în derby-ul etapei a 16-a din Bundesliga, transmis în direct de Prima Sport 2.

Primul meci al etapei a 16-a din Bundesliga a început cu un minut de linişte în memoria lui Pele, legenda fotbalului mondial care a decedat în luna decembrie a anului 2022.

Bavarezii au deschis scorul în prima repriză, când a înscris Eric Maxim Choupo-Moting. Era minutul 37 şi Bayern conducea cu 1-0. Gazdele au egalat în minutul 52, prin Marcel Halstenberg.

Cu 35 de puncte, Bayern este lider în Bundesliga, la cinci puncte de echipa de pe locul secund, Freiburg. RB Leipzig este clasată pe locul al treilea, cu 29 de puncte.