VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO ǀ Surpriză mare în Seria A! Finalul meciului Spezia – Inter a fost dramatic

Serie A Publicat pe 11 mar 2023

Echipa italiană Spezia a învins surprinzător vineri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia milaneză Inter, în etapa a 26-a din Serie A, într-o partidă transmisă în direct de către Prima Sport 2.

La Spezia, Inter a avut ocaziile. Mai întâi un penalty executat de Lautaro Martinez şi apărat de portarul gazdelor, Dragowski (min. 14), apoi un gol anulat la acelaşi jucător argentinian, după un ofsaid la Lukaku (min. 46). Gazdele au replicat prin Daniel Maldini, care a deschis scorul în minutul 55, din pasa lui Nzola. Finalul a fost extraordinar. Dumfries a obţinut un penalty pentru Inter, în minutul 83, transformat de Lukaku, dar gazdele au reuşit să obţină victoria în minutul 87, când acelaşi Dumfries l-a faultat pe Kovalenko în careu şi M’Bala Nzola a înscris pentru 2-1.

Inter este pe locul secund în Serie A, cu 50 de puncte, iar Spezia are 24 de puncte pentru locul 17, primul peste poziţiile de retrogradare.