”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo ”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo
CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid
”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB ”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB
Florentin Petre a ajuns în Liga 3! E aproape de o performanţă importantă Florentin Petre a ajuns în Liga 3! E aproape de o performanţă importantă
Daniel Sandu anunţă transferuri importante la Rapid. ”Va fi un mix între români şi străini” Daniel Sandu anunţă transferuri importante la Rapid. ”Va fi un mix între români şi străini”
VIDEO | Rafael Nadal s-a calificat greu în turul secund de la Roma VIDEO | Rafael Nadal s-a calificat greu în turul secund de la Roma

”Mi se pare că s-a dat cu mare uşurinţă acel penalty”. Mircea Rednic acuză arbitrajul cu Hermannstadt

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 12 apr 2024

Hermannstadt a învins în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Paraschiv ’20 (penalty), ’46, ’49. Pentru UTA a înscris Micovschi ’63.

Antrenorul învinşilor, Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de maniera de arbitraj. El acuză modul în care s-a acordat penalty-ul ce a dus la deschiderea de scor.

”Mi se pare că s-a dat cu mare uşurinţă acel penalty dacă ţinem cont de locurile din clasament. Nu mi se pare normal. Lăsăm prima repriză. A doua repriză am început prost. Greşelile pe care le-am făcut la goluri au fost ca în curtea şcolii.

Cu două zile înainte am lucrat asta. Ştiam că vin cu mingi lungi. Noi am fost surprinşi. Am încercat să revenim, am avut câteva ocazii.  În prima repriză, în afară de acel penalty nu au avut alte ocazii.

E păcat. E păcat pentru atmosfera care a fost aici, pentru copii, pentru sacrificiile care au fost făcute. Am pierdut din vina noastră. Ăsta e fotbalul. Suntem supăraţi. Vom analiza acest meci”