Neil Lennon, ofertat de o altă echipă din Superligă Neil Lennon, ofertat de o altă echipă din Superligă
Formaţia din Premier League a renunţat la apel, după ce a fost sancţionată cu două puncte Formaţia din Premier League a renunţat la apel, după ce a fost sancţionată cu două puncte
Scandal monstru în Ghencea! "Steaua a ajuns să fie batjocorită" Scandal monstru în Ghencea! "Steaua a ajuns să fie batjocorită"
Denis Alibec, foarte aproape de revenirea în România! Atacantul s-a decis unde va juca Denis Alibec, foarte aproape de revenirea în România! Atacantul s-a decis unde va juca
Dan Petrescu, verdict ferm înaintea meciului cu FCSB. "Numai aşa putem avea un rezultat pozitiv" Dan Petrescu, verdict ferm înaintea meciului cu FCSB. "Numai aşa putem avea un rezultat pozitiv"
Irina Begu este în turul trei la Roma, după ce adversara sa a abandonat Irina Begu este în turul trei la Roma, după ce adversara sa a abandonat

Valentin Mihăilă a marcat, iar Parma e foarte aproape de revenirea în Serie A

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2024

Parma a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Lecco, în etapa a 35-a din Serie B. Atacantul român Valentin Mihăilă a marcat un gol.

Indisponibil, Dennis Man a fost înlocuit de Bonny în unsprezecele de start al Parmei, în timp ce Mihăilă a fost titular. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Bernabe, iar în minutul 22 Mihăilă a înscris cu un şut puternic, pentru 2-0. Bernabe a reuşit dubla în minutul 31 şi la pauză Parma a intrat cu un avantaj de trei goluri. După pauză, Drissa Camara a stabilit scorul final, 4-0 pentru Parma, care are 73 de puncte şi este lider în Serie B. Lecco e ultima în clasament, a 20-a, cu 26 de puncte.

Valentin Mihăilă, atacantul român al Parmei a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 59.