”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo ”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo
CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid
”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB ”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB
Florentin Petre a ajuns în Liga 3! E aproape de o performanţă importantă Florentin Petre a ajuns în Liga 3! E aproape de o performanţă importantă
Daniel Sandu anunţă transferuri importante la Rapid. ”Va fi un mix între români şi străini” Daniel Sandu anunţă transferuri importante la Rapid. ”Va fi un mix între români şi străini”
VIDEO | Rafael Nadal s-a calificat greu în turul secund de la Roma VIDEO | Rafael Nadal s-a calificat greu în turul secund de la Roma

VIDEO | Empoli - Napoli 1-0. Răzvan Marin a fost lăsat pe bancă la succesul contra campioanei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Empoli a învins pe teren propriu, scor 1-0, echipa campioană a Italiei, Napoli, într-un meci al etapei a 33-a din Serie A.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 4, prin Alberto Cerri, şi au ratat prin Cambiaghi, în minutul 35, când jucătorul lui Empoli nu a reuşit să şuteze pe poartă la o fază periculoasă. Napoli, care nu s-a văzut aproape deloc în atac pe parcursul primei părţi, a ripostat în repriza secundă, dar nu a avut forţa să egaleze, deşi pe teren s-au aflat Osimhen, Kvaratskhelia şi Zielinski. Empoli s-a impus cu 1-0 într-un meci în care Răzvan Marin a rămas pe bancă, rezervă neutilizată.

În clasamentul Serie A, Empoli se află pe locul 15, cu 31 de puncte, iar Napoli ocupă poziţia a opta, cu 49 de puncte.