A sosit la Bucureşti pentru a negocia! Zi decisivă pentru transferul lui Florinel Coman în Qatar A sosit la Bucureşti pentru a negocia! Zi decisivă pentru transferul lui Florinel Coman în Qatar
O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate
Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma
Gigi Becali s-a dezlănuţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?” Gigi Becali s-a dezlănuţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?”
Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi
Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%” Revenire de senzaţie la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „Sunt şanse mari. 90%”

Elveţia - România 2-2. Naţionala U21 a fost egalată pe final şi a ratat un succes mare

România U21 Publicat de Daian Cutu pe 21 nov 2023

Echipa naţională U21 a României a terminat la remizat în deplasare, scor 2-2, cu echipa naţională U21 a Elveţiei, în grupa E a preliminariilor pentru Euro U21 2025.

La Neuchatel, tricolorii au deschis scorul în minutul 11, prin Rareş Ilie, cu un şut de la marginea careului. Gazdele au egalat în minutul 23, când a înscris Sanchez. Grameni i-a adus în avantaj pe elevii lui Daniel Pancu, în minutul 31, dar gazdele au egalat în minutul 88, printr-un jucător intrat în repriza secundă, Dos Santos. S-a încheiat 2-2 şi în clasamentul grupei E conduce Elveţia, cu 11 puncte, urmată de România (10 puncte) şi Albania (9 puncte).

Acestea au fost ultimele meciuri din acest an, tricolorii urmând să joace pe 26 martie cu Armenia, în deplasare. La turneul final al Euro U21 2025 se califică echipele câştigătoare ale celor 9 grupe preliminare şi cele mai bune trei echipe de pe locul secund din grupe.

ELVEŢIA U21: Loretz – Stergiou (Ottiger 59), Amenda, Bichsel (Muci 87), Athekame – Sanchez, Omeragic, Surdez (Dos Santos 72), Rieder – Fink, Villiger (A. Krasniqi 72). SELECŢIONER: Sascha Stauch

ROMÂNIA U21: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Borza – Vulturar, Akdag, Grameni (Mazilu 87)– Corbu, L. Munteanu (Blănuţă 87), R. Ilie. SELECŢIONER: Daniel Pancu