Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei Româncele sunt pe val la Foro Italico. Sorana Cîrstea şi Jaqueline Cristian s-au calificat în turul trei
Tchouameni este incert pentru Euro 2024 Tchouameni este incert pentru Euro 2024
Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos" Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos"
Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi
”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo ”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo
CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid

VIDEO | Fanii i-au băgat în sedinţă pe cei de la FCU Craiova. ”Trebuie să fim uniţi şi să salvăm echipa!”

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii.

Oltenii au obţinut remiza în minutul 89, iar fanii au avut o discuţie cu jucătorii.

Vlad Achim a dezvăluit că dialogul a fost contructiv, iar mesajul din partea suporterilor a fost pozitiv, în speranţa că FCU se va salva de la retrogradare.

”Ne-au dat un mesaj pozitiv suporterii, nu mai au loc reproşurile. Trebuie să fim uniţi şi să salvăm echipa! Nu au fost probleme în vestiar, doar câteva mici discuţii. Eu sunt la dispoziţia clubului! Nu vreau să comentez prea mult, cu mă cunosc şi îmi ştiu valoarea şi nu mă afectează.

Eu la Dinamo am salvat echipa, eu am fost la echipă când era patron spaniolul, apoi a retrogradat”,