Tchouameni este incert pentru Euro 2024 Tchouameni este incert pentru Euro 2024
Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos" Echipament inedit pentru FCSB la meciul în care se va celebra titlul. ”Ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos"
Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris. Team Romania are acum 83 de sportivi
”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo ”Are un antrenor bun”. Zeljko Kopic, susţinut de un jucător ce a scris istorie la Dinamo
CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid CCA a anunţat brigada pentru primul meci al etapei a noua din play-off, Sepsi – Rapid
”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB ”În funcţie de ce transferuri se vor face”. Viitor incert pentru un fundaş de la FCSB

VIDEO ǀ Înfrântă de Valencia, Real Madrid îi cedează locul 2 în La Liga rivalei Atletico

Real Madrid Publicat pe 21 mai 2023

Real Madrid a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-0, meciul disputat împotriva formaţiei Valencia, transmis în direct de către Prima Sport 2, în cadrul etapei a 35-a din La Liga.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Diego Lopez, în minutul 33. Meciul a fost întrerupt pentru mai multe minute, după ce în minutul 65 Vinicius (Real Madrid) a intrat în conflict cu fanii Valenciei. Acelaşi Vinicius a primit cartonaş roşu în minutul 90+7, după consultarea VAR. Cu această înfrângere Real Madrid a pierdut locul secund în La Liga, pe care îl cedează concitadinilor de la Atletico, victorioşi cu 3-0 în faţa Osasunei. Atletico are 72 de puncte, iar Real Madrid are 71.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 35-a din La Liga:

Rayo Vallecano – Espanol Barcelona 1-2 (de Tomas 42’ penalty / Darder 23’, Melamed 59’);

Atletico Madrid – Osasuna 3-0 (Carrasco 44’, Niguez 62’, Correa 82’);

Valencia – Real Madrid 1-0 (Lopez 33’).